/Files/images/Сова.jpg ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ВИХОВАННЯ ЩАСЛИВИХ ДІТЕЙ

Не марнуйте часу дитини.
Створивши сприятливе середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку малюка на 25-30 одиниць чи, навпаки, знизити його на 50-80 одиниць, якщо життя дитини нудне, одноманітне, безрадісне.
Тому не гайте часу. У ранньому дитинстві мозок найкраще сприймає нове, накопичує знання. Пізніше засвоїти їх набагато важче.
Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом». Телевізор, відео, як злі чарівники, здатні вкрасти в неї години, дні, роки. За соціологічними даними, малюк перебуває перед блакитним екраном у середньому 50 годин на тиждень. Отож, на час вступу до школи він витратив на сидіння біля екрану часу більше, ніж студент коледжу на чотирирічне навчання.
Перегляд телепередач гальмує в дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А вона визначає розвиток мовлення. Отож, з часом можуть виникнути ускладнення при спілкуванні. Телепередачам слід протиставити заняття спортом, музикою, читанням, корисною домашньою працею тощо.
Привчайте дитину до праці.
Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Отож, подбайте, щоб вони без примусу набули трудових навичок, допоможіть заповнити їхнє життя цікавими й корисними справами, що вимагають певних зусиль на шляху до успіху. Хай вчаться долати труднощі, переконуються, що можуть впоратися з будь-якою справою.
Але все це має бути цікавою, захоплюючою грою, а не важкою необхідністю.
Не робить за дітей те, що вони можутьзробити самі.
Нехай все перепробують, нехай вчаться на власних помилках. Треба, щоб вони якнайчастіше брали участь у сімейних нарадах. Нехай якнайраніше привчаються робити щось для інших, зокрема те, що в них добре виходить.
Спілкуйтеся з дітьми ! якщо у важку хвилину ви опинитеся поруч як друг, дитина, можливо, довірить вам найпотаємніше і прислухається до ваших порад.
Навчіть дитину спілкуватися.
Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички:
- щира любов до батьків ( дає відчуття захищеності );
- приязне ставлення до навколишніх ( не лише до близьких та рідних );
- зовнішня привабливість ( одяг, манери );
- можливість спостерігати правильне соціальне спілкування
( поведінка батьків, учителів, ровесників );
- висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі ;
- середній ( як мінімум ) запас слів, уміння підтримувати розмову.
Будьте вимогливими.
Діти із високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги : дотримуватися порядку в домі, організовувати своє дозвілля, гідно поводитися.
Навчіть дитину шанувати сім’ю.
Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя.
Гармонійне сімейне життя – це насамперед рівноправність у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання робити для неї добро, ніжність та взаємна повага.

Поради психолога

Поради соціального педагога

ПРИНЦИП
БЕЗ ЯКОГО ВСІ СПРОБИ НАЛАГОДИТИ ВІДНОСИНИ З ДИТИНОЮ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ БЕЗУСПІШНИМИ

ПРИНЦИП ЦЕЙ -

БЕЗУМОВНЕ ПРИЙНЯТТЯ

БЕЗУМОВНО ПРИЙМАТИ ДИТИНУ –
ОЗНАЧАЄ ЛЮБИТИ ЇЇ НЕ ЗА ТЕ, ЩО ВОНА КРАСИВА, РОЗУМНА
ЗДІБНА, ВІДМІННИК, ПОМІЧНИК І ТАК ДАЛІ

А ПРОСТО ТАК, ПРОСТО ЗА ТЕ, ЩО ВОНА Є!