Правова освіта

/Files/images/2020/den_valentina/изображение_viber_2019-09-12_09-24-04ПРЧ.jpg

Зміст правового виховання — це процес цілеспрямованого і систематичного впливу на правосвідомість особи (групи) за допомогою сукупності правовиховних заходів, певних способів і заходів, які має у своєму розпорядженні суспільство.

Ознаки правового виховання:

1. На засадах системи норм права.

2. Припускає впровадження в правосвідомість виховуваних складових елементів упорядкованих суспільних відносин — дозволянь, зобов'язувань, заборон.

3. Поєднуючись у процесі функціонування права із заходами державного забезпечення, дозволяння, зобов'язування, заборони перетворюються на первинні засоби правового регулювання, які створюють умови для здійснення правомірної поведінки;

4. Спирається на можливість застосування примусової сили держави через покладання юридичної відповідальності на правопорушників;

5. Суб'єктів права, які не тільки додержуються правових норм, а й є схильними до правопорушень та порушили ці норми;

6. Здійснюється за допомогою спеціальних правовиховних способів і засобів;

7. Здійснюється вихователями, що, як правило, мають юридичну освіту або спеціальну юридичну підготовку.

Функції правового виховання:

1. Передача виховуваним (індивідам, громадським групам) певної суми правових знань, навичок, умінь;

2. Формування правових ідей, почуттів, переконань у правосвідомості виховуваних, вироблення правової настанови на правомірну поведінку.

Методи правового виховання:

Метод правового виховання — це сукупність способів і прийомів правовиховного впливу, які забезпечують реалізацію та досягнення мети виховання.

До методів правового виховання належать: переконання, наочність, позитивний приклад, розв'язання юридичних казусів, заохочення, критика і самокритика, наслідування тощо.

Функціонування системи правової освіти забезпечується:

1. Вчителем правознавства.

2. Класними керівниками 1-11 класів.

3. Вчителями-предметниками.

4. Учнівським самоврядуванням «Шкільне містечко».

5. Шкільним омбудсменом.

/Files/images/2020/den_valentina/1.jpg

Права дитини.

Незважаючи на те що ти ще дитина, ти все одно людина, яка має права. Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до18-ти років,тому що після цього ти стаєш дорослим.

Конвенція є досить складним документом,тому ми коротко розповімо тобі про твої права:

- ти маєш право на життя.Ніхто не може позбавити тебе цього цінного дару!

- ти маєш право на піклування і занепокоєння. Це означає , що твої батьки повинні піклуватися про тебе , дбати про твої інтересах;
- ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою.Про це також піклуються твої батьки , а якщо їх у тебе немає , то держава ;
- ти маєш право на розваги.Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля.Це стосується і театру , в якому повинні також ставитися вистави для дітей ;
- ти маєш право на освіту.Хочеш ти того чи ні , але ти повинен ходити до школи.Якщо ти хочеш стати відомою людиною , то ти обов'язково повинен навчатися !
- ти маєш право на медичну допомогу.Якщо ти поранився , то ти можеш звернутися до лікаря , який тобі допоможе!
- ти маєш право на приватне життя.Ніхто не може перевіряти твої речі , читати твої листи .Ніхто не може говорити тобі погані слова , принижувати тебе ;
- ти маєш право висловлювати свою точку зору , але вона не повинна ображати інших людей.

Пам'ятай , що ти людина , ніхто не може тебе кривдити , бити , жорстоко і несправедливо звертатися з тобою , примушувати працювати на дорослих.

Якщо ти став жертвою подібної поведінки, ти можеш звернутися за допомогою до міліції або шкільного омбудсмена.

/Files/images/2020/den_valentina/изображение_viber_2019-09-13_09-41-02.jpg