Робота шкільної бібліотеки

/Files/images/img_1460_2.jpg

УВЕСЬ СВІТ З ВАМИ,ЯКЩО ВИ З НАМИ!

« Книги – це кораблі думки, мандрують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.» ( Френсіс Бекон )

Робота бібліотеки ХЛ № 157 спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, уміння користуватися бібліотекою, а також забезпечення різноманітного змісту навчально-виховного процесу. Роль бібліотеки в житті школи незаперечна. ЇЇ послугами користуються учні, вчителі, батьки. Фонд шкільної бібліотеки складає 13654 примірників книг, 20962 примірників підручників.

Читачів всього-1121

З них учнів-1062

Вчителів та інших працівників-76

Основами бібліотечно-бібліографічної грамотності діти знайомляться не тільки на екскурсіях до бібліотеки, бібліотечних уроках, але під час масової роботи, яку проводить бібліотека спільно з класними керівниками школи.

Інформаційна робота бібліотеки передбачає створення рекомендаційних та інформаційних списків літератури, які складаються в міру надходження книг до бібліотеки.

Бібліотека велику увагу приділяє дбайливому ставленню учнів до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань. Приємно, що в основному діти користуються послугами шкільної бібліотеки. Приходять самі, залучаючи своїх друзів, набирають книжок на вихідні і канікули, щиро радіють, отримавши щось новеньке. Бібліотека поповнює фонд за рахунок акції «Подаруй книгу бібліотеці».

Час не стоїть на місці, особливої актуальності набуває проблема використання інформаційно-комунікаційних технологій та задоволення інформаційних потреб читачів на якісно новому рівні.

Робота бібліотеки спрямована на реалізацію таких головних завдань:

· сприяння реалізації державної політики в галузі освіти;

· інформаційне забезпечення програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;

· виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації;

· виховання вдумливого, грамотного книгокористувача;

· всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів;створення комфортного бібліотечного середовища;

· реформування бібліотеки в таку, яка б включала як традиційні і сучасні носії інформації, так і мультимедійні технології, забезпечення вільного доступу читачів до інформаційних ресурсів глобальної мережі Інтернет.

Обслуговування користувачів

-обслуговування користувачів упродовж року; -популяризація довідково- бібліографічного апарату (бібліотечні уроки для початкової школи, середньої та старшої); -консультації біля книжкових полиць та виставок літератури; -діяльність шкільної бібліотеки щодо сприяння гуманізації, гуманітаризації навчально-виховного процесу та духовного становлення школярів;

- організація екскурсій до бібліотеки для першокласників, ознайомлення з правилами користування бібліотекою та книгою під час перереєстрації та запису до бібліотеки, знайомство з фондом; - проведення рекомендаційних бесід з учнями під час видачі літератури; - бесіди про прочитану книгу; - консультації з вибору літератури біля книжкових полиць; - інформаційне забезпечення вчителів та школярів новинками літератури; - інформація про надходження нових підручників, програмної літератури, літератури з позакласного читання, періодичних видань; - спільна робота шкільної бібліотеки та педагогічного колективу зі збереження фонду підручників; - перспективне замовлення підручників; - організація видачі та прийому підручників класним керівникам; - робота з ліквідації заборгованості підручників; - проведення бесід з учнями, батьками зі збереження підручників; - перевірка підручників; - масові та індивідуальні заходи з виховання бережливого ставлення до книги; - організація книжкових виставок, оглядів літератури, що сприяють удосконаленню навчально-виховного процесу; - масова робота з популяризації книги протягом року на основі календаря знаменних та літературних дат.

НАШІ НАГОРОДИ

/Files/images/img_1500.jpg /Files/images/img_1511.jpg /Files/images/img_1513.jpg

/Files/images/img_1519.jpg /Files/images/img_2194.jpg